Image default
LG

Szybki NEWS: LG pracuje nad systemem webOS dla smartwatchy!

Kto by pomyślał, że drugie życie dla systemu webOS może narodzić się w rynku, który dopiero kiełkuje, ale rozwija się niebywale dynamicznie. Chodzi oczywiście o technologie ubieralne i smartwatche. Swój największy wkład ma mieć w to firma LG, która postanowiła reanimować tę platformę, którą nota bene przejęła i zaimplementowała w swoich telewizorach.

W sieci pojawiła się nawet specjalnie dedykowana developerom strona internetowa, która szybko została zdjęta przez LG. Chwila obecności wystarczyła jednak, aby wiodącym serwisom udało się pobrać zrzuty. To co na nich widać jest jednoznaczne – webOS będzie jedną z alternatyw dla Android Wear oraz Tizena.

webOS-LG-smartwatch-platform2

Rynek jest jeszcze na tyle młody, że można wciąż eksperymentować, tym bardziej że przecież nie będzie się opierał i nie zasadza tylko na elektronicznych zegarkach. Ważne jest więc, aby LG miał pomysł, jak wykorzystać potencjał nowego ducha tego systemu. Ponadto widać też, że nikomu w branży nie marzy się kolejna hegemonia Google. I dobrze, bo ja – póki co – przychylam się na razie do wiele obiecującego Tizena.

Źródło, foto: theverge, pocketnow

5 komentarzy

ko_sz Październik 3, 2014 at 9:13 am

F*uck yeahhh! Od dawna trzymam kciuki aby ktoś wziął się za webOS. BYŁ świetnym systemem na tablecie HP, tylko że oni spartolili robotę i na siłę pozycjonowali się na iPad-killera. Uważam że to była świetna platforma. Multitasking był genialny. Gdyby był prawidłowo pokierowany to dziś mógłby być solidnym graczem. Z żalem patrzyłem jak odchodzi. Mam nadzieję że to początek czegoś większego i trafi również na smartfony. O ile zachowa ducha starego webOS. Tizen totalnie mnie nie rusza. Nic ciekawego i brzydki. Żadnego powiewu świeżości. Trzymam kciuki za LG!

Michał Brożyński Październik 3, 2014 at 9:29 am

Też cieszy mnie ta reaktywacja ;) Co do Tizena chodziło mi o wersję dla smartwatchy, która jest bardzo intuicyjna i funkcjonalna.

ko_sz Październik 3, 2014 at 10:18 am

Fakt, temat dotyczy smartwatchy, mój błąd.

Jakub Jabłoński Październik 4, 2014 at 9:10 pm

Dobra konkurencja nie jest zła :)

Michał Brożyński Październik 4, 2014 at 9:12 pm

Tym bardziej, że tutaj jest spore pole do popisu. Ale póki co i tak wszystko rozbije się o solidne wsparcie przez developerów, bo o dobre aplikacje na te platformy idzie najbardziej

Komentowanie zamknięte