Image default
Firefox OS

Szybki NEWS: Nadchodzi pierwszy tablet z systemem FirefoxOS

image

Fundacja Mozilli ma już za sobą debiut własnego systemu operacyjnego FirefoxOS na smartfony. Na rynku mamy kilka urządzeń pracujących na tej platformie, opartej o jądro Linuxa i stworzonej do obsługi języka HTML 5, dzięki czemu pozwala to na obsługę wielu aplikacji bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Ale smartfony pracujące pod kontrolą FirefoxOS nie grzeszą wydajnością, bowiem są to budżetowe słuchawki kierowane dla klientów gotowych zapłacić za swój smartfon symboliczną złotówkę. Teraz pojawiają się przecieki o tablecie z FirefoxOS na pokładzie. Czego możemy się spodziewać?

I w tym przypadku nie zachwyci nas specyfikacja, chociaż najgorzej nie jest i osoby nie oczekujące cudów od tabletu powinny być usatysfakcjoniwane. Tablet wg plotek ma zostać wyposażony w 10,1 calowy ekran IPS, który wyświetli obraz w rozdzielczośvi 1280×800 pikseli. Urządzenie napędzać będzie 4-rdzeniowy chip A31 taktowany zegarem 1GHz Cortex A7 z grafiką PowerVR SGX544MP2. Ale to jeszcze nie wszystko – tablet otrzyma 2 GB pamięci RAM, baterię o pojemności 7000 mAh oraz 5-Mpx kamerę główną oraz 2-Mpx z przodu. Na dane ma się znaleźć 16 GB pamięć. Nie zabraknie też GPS-u, slotu na karty microSD oraz łączności bluetooth.

Brak póki co szegółów związanych z dostępnością i ceną sprzętu, ale możliwe że tablet doczeka się prezentacji na nadchodzących targach MWC w Barcelonie pod koniec lutego.

Źródło, foto: intomobile, asadotzler blog