Image default
Gry

Szybki NEWS: Nvidia vs Samsung 1:0

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego ogłosiła 6 października, że rozpocznie śledztwo w sprawie kradzieży patentów przez Samsunga od Nvidii. Może to wpłynąć na zablokowanie dostaw urządzeń mobilnych od koreańskiego producenta do Stanów Zjednoczonych.

Trochę szerzej mogliście przeczytać o tym w moim poprzednim wpisie. Przypomnę tylko, że Nvidia zgłosiła się do tejże komisji w sprawie podejrzenia o korzystanie z różnych rozwiązań technologicznych, będących ich własnością, bez uzyskania przez Samsunga stosownej licencji. Poproszono również, by uniemożliwić transport urządzeń do USA, które korzystałyby z nich. Na czarnej liście znalazły się następujące modele: Samsung Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4, Galaxy S5, Galaxy Note 3 i Galaxy S4. To tyle jeżeli chodzi o smartfony, natomiast w przypadku tabletów są to: Galaxy Tab S, Galaxy Note Pro oraz Galaxy Tab 2.

David Shannon, wice-prezes wykonawczy Nvidii, stwierdził oczywiście, że są bardzo zadowoleni z takiego rezultatu. No tak. Co innego miał powiedzieć? Ja osobiście nie stoję po żadnej ze stron. Lubię urządzenia i rozwiązania obu producentów, jeżeli jednak śledztwo potwierdzi zarzuty Nvidii, Samsung może naprawdę sporo stracić. I nie mówię tu tylko o urządzeniach. Niech sprawiedliwości stanie się zadość!

Źródło, foto: venturebeat, nvidia

4 komentarze

Jakub Jabłoński Październik 8, 2014 at 7:22 pm

Ja tak samo nie staję po żadnej stronie bo te wszystkie przepychanki patentowe nie przynoszą nic dobrego.

Przemysław Krawczyk Październik 8, 2014 at 11:02 pm

Niby tak, ale po to są patenty, by nikt nie ukradł Twojej własności. Jestem po prostu ciekaw jak to się potoczy;)

Jakub Jabłoński Październik 11, 2014 at 7:24 pm

Tylko takie sytuacje są trochę dziwne bo na pewno Samsung wiedział co używa i kto ma do tego prawo. Może jest to darmowa reklama produktów, bo nie sądzę że wycofają produkty z rynku.

Przemysław Krawczyk Październik 11, 2014 at 7:34 pm

No właśnie podobno nie wie – Samsung wypierał się, że części dostarcza Qualcomm i Samsung nie ma informacji skąd oni je biorą.

Komentowanie zamknięte