Image default
Galaxy Glass

Szybki NEWS: Okulary Galaxy Glass od Samsunga mają być we wrześniu

Szkic okularów z patentu  Samsunga
Szkic okularów z patentu Samsunga

Korea Times cytując anonimowych pracowników Samsunga ujawnia, że koreański producent prowadzi intensywne prace nad własnymi inteligentnymi okularami, które roboczo noszą nazwę Galaxy Glass. Z tych informacji wynika również, że okulary mają trafić na rynek jeszcze w tym roku, a swoją premierę miałyby mieć we wrześniu w czasie targów technologicznych IFA 2014 w Berlinie! Oczywiście będą się łączyć ze smartfonem.

Biorąc pod uwagę, że w tym roku mają debiutować na rynku również Google Glass, widać że Samsung chce rzucić rękawicę gigantowi z Mountain View. Co ciekawe, źródła Korea Times ujawniają również, że Samsung nie jest nastawiony na natychmiastowe zyski. Widać, że chce za wszelką cenę być pierwszy. Koreańczycy też niedawno zgłosili patent na swoje okulary (widoczne na zdjęciu ilustrującym niniejszy wpis), a te widać, że różnią się od tych proponowanych przez Google, mają bardziej dynamiczny i sportowy charakter i być może nie będą tak mocno rzucać się w oczy.

Jedyne, co mnie zastanawia, to jak Samsung będzie chciał konkurować z Google, którego okulary już teraz wzbudzają masę kontrowersji? Szczerze pisząc na tym polu jest spore pole do popisu, bowiem poza wyszukiwarkowym gigantem, nie ma jeszcze żadnych poważnych alternatyw, a wiadomo, że siłą takiego sprzętu będą przede wszystkim aplikacje.

Jeśli plany Samsunga okażą się prawdziwe, to czuję, że czeka nas kolejna gorąca jesień w wykonaniu Koreańczyków.

Źródło, foto: the verge, koreatimes