Image default
Android

Szybki NEWS: Wyciekła pełna specyfikacja Galaxy Alpha!

Zacznijmy od tego, że na 100% nie wiadomo, na ile są prawdziwe informacje, które możecie zobaczyć w poniższej tabelce, jednak są tak bardzo zbliżone do wcześniejszych pogłosek, że ciężko nie brać ich za pewnik. Zdjęcie ze specyfikacją zostało anonimowo przesłane do brazylijskiego portalu Tecmundo.

Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy Alpha
Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy Alpha – fot. Tecmundo

Widać tu potwierdzenie niemal wszystkich poprzednich plotek: 4,7-calowy ekran Super AMOLED w rozdzielczości HD, 2GB RAM-u, 32 GB pamięci masowej na pliki, główna kamera 12 Mpx, przednia 2,1 Mpx i Android w wersji 4.4.

To co jest naprawdę ciekawe to brak wejścia na kartę SD. OK, 32 GB na przechowywanie rozmaitej zawartości to całkiem sporo, ale co w momencie, gdy ktoś ma już taką kartę i chciałby na niej trzymać dodatkowe rzeczy? Jasne, można też korzystać z Chmury, ale nie każdy ma wystarczająco duży pakiet danych, by wykorzystywać go codziennie np. do muzyki.

W nowym modelu Samsunga mamy mieć też do dyspozycji czytnik linii papilarnych oraz monitor pracy serca. To z kolei co może się nie podobać to co najwyżej przeciętna bateria o pojemności 1860 mAh, która przy maksymalnym obciążeniu zapewne „położy się” po kilku godzinach, choć wszystko też zależy od optymalizacji samego urządzenia.

Prawdopodobna premiera planowana jest na środę, 13 sierpnia. Mam nadzieję, że wtedy też dowiemy się czy pojawi się wersja z większym ekranem oraz czy faktycznie nie będzie wejścia na kartę SD.

Źródło, foto: androidauthority

7 komentarzy

ko_sz Sierpień 11, 2014 at 3:45 pm

Samsung i brak slotu SD? Piekło zamarzło…;)

Przemysław Krawczyk Sierpień 11, 2014 at 3:50 pm

Mnie też się to wydaje dziwne :) taką decyzję zrozumiałbym na przykład w Note 4, który ponoć ma mieć 128 GB. Umówmy się, że to już by było wystarczające dla każdego. Natomiast 32GB szybko bym zapchał muzyką. Lubię mieć ją w dobrej jakości, często FLAC, a minimum to 320kbps. Do tego parę filmów, gier i dysku nie ma. Nie mówiąc o tym, że większość aplikacji wymaga miejsca w pamięci systemowej, dlatego też zdarza mi się zrzucić coś na sd, by mieć jeszcze miejsce w telefonie. Pozostaje zaczekać do środy i przekonać się jak będzie naprawdę :)

Michał Brożyński Sierpień 11, 2014 at 3:52 pm

ale większość ludzi i tak stawia na streaming typu Spotify, WiMP czy Deezer oraz YouTube. Skoro większości starcza nawet 16 GB, to 32 będzie aż nadto. Tak myślę na gorąco

ko_sz Sierpień 12, 2014 at 8:38 am

Hmm, niby tak… ale jednak z tą większością to bym był ostrożny. Pracuje w firmie, która zatrudnia ponad 100 osób i z kim nie gadam, nikt usług streamingowych nie używa albo w ogóle nie słyszeli. Tak w samo w kręgu mojej rodziny, znajomych. Poza tym, aby nie tracić pakieru danych (ja akurat mam w Play, wiec o pakiet w WIMPie nie muszę się martwić) trzeba muzę z WIMP, itp. zapisywać offline, a to też wymaga miejsca. Zwłaszcza w ofercie Wimp Hifi. Ja nie rozumiem tego trendu rezygnacji z kard SD. W ogóle jest to wygodne w przenoszeniu różnych plików między komputerem a smarfonem. Wykładasz, zgrywasz zdjęcia, wgrywasz filmy, muzę, wkładasz i masz. Zeby ten slot SD jeszcze ileś kosztował lub sterownik do niego, ale to podejrzewam parę dolców jest warte. Śmieszniejsze jest to że wersja 32 giga w smartfonach jest średnio 200 zł droższa. Kość 32, nawet szybkiego flasha to pewnie z 10 euro, a o 16 to już nie mówię…

Przemysław Krawczyk Sierpień 12, 2014 at 10:57 am

Moje odczucia są podobne. Tym bardziej,że 32 GB to nie jest aż tak porażająca pojemność, by rezygnować z sd. a lubię mieć muzykę w dobrej jakości dostępną w każdym miejscu i bez wymogu korzystania z pakietu danych:)

Jakub Jabłoński Sierpień 14, 2014 at 7:03 pm

Bardzo fajna specyfikacja. Czekam z niecierpliwością.

Komentowanie zamknięte