Tablety nie umarły. Żyją w polskich domach i dostarczają rozrywki całym rodzinom.

14

Tablet. Jeszcze tak niedawno niezwykle pożądane urządzenie. Sam uległem pokusie i w owym czasie strasznie się napaliłem na Nexusa 7. Pierwszy tablet spod ręki Google przy współpracy z Asusem, a także pierwszy z tych mniejszych. Służy dzielnie do dziś i choć sam przerzuciłem się na iPada mini 2, to dziadek-Nexus dostarcza rozrywki moim rodzicom. Co prawda wydajność już nie ta co kiedyś, ale po wgraniu Androida KitKat zyskał trochę wigoru. I tak na przykładzie wykorzystywania przeze mnie Nexusa 7 oraz mniejszego iPada z ciekawością przyglądam się badaniom zleconym przez Huawei Polska. Statystyki mówią, że tablety wcale nie umarły, bo choć popyt na nie znacznie spadł, to w polskim domu to urządzenie wykorzystywane dość często.

Według SW Research prawie 70 procent osób, które zakupiło tablet korzysta z niego co najmniej kilka razy w tygodniu. To dużo, ale gdy pomyślę o sobie, albo moich rodzicach to tablet w jednym i drugim przypadku praktycznie co dziennie jest w naszych rękach. 44 procent ankietowanych umila sobie wolny czas za pomocą tabletu. I tutaj również osobiście wpasowuję się idealnie, ponieważ dla mnie tablet to narzędzie typowo dla rozrywki. Oglądam na nim filmy, gram, a także przeglądam bieżące informacje ze świata. Tą ostatnią czynność wykonuje również 39 procent badanych.

Huawei MediaPad 10 M2 (A01L) – recenzja 90sekund.pl

Wspominałem o graniu i przeglądaniu filmów – w tej kategorii 40 procent osób podobnie jak ja korzysta z tabletu. I w sumie dodałbym do tego również słuchanie muzyki, ponieważ iPad dostarcza naprawdę świetnej jakości dźwięk – zarówno przez słuchawki, jak i przez głośnik zewnętrzny. Czasami wręcz korzystam z niego jak z radia i w tle leci sobie muzyka tak, jak na przykład teraz w tracie pisania tego tekstu.

Recenzja Lenovo TAB3 8 LTE (TB3-850M) – 90sekund.pl

Tablet to urządzenie chyba najbardziej rodzinne obok telewizora, ponieważ co piąty Polak uważa tablet za świetne narzędzie, które pozwala zająć dziecko. Sam za wiele doświadczeń w tej kwestii nie mam, musiałby się tutaj wypowiedzieć Naczelny, ale niejednokrotnie byłem świadkiem u mnie w rodzinie oglądania bajek, czy zabawy w interaktywne gry, co stanowiło świetną rozrywkę dla dzieciaków. Ale, ale…, kiedy dzieci idą spać, wówczas tablet przechodzi w ręce rodziców, tak więc “dachówka” staje się prawdziwie rodzinnym narzędziem rozrywki.

RODZINNY TABLET?
OTO RECENZJA MODELU OD LENOVO!

Co ciekawe nie pojawiły się informację o tym, by ktoś pracował na tablecie. Zdarzało mi się napisać może z 2-3 teksty na 90sekund.pl przez tablet, ale były to sytuacje awaryjne. Mimo wszystko kluczem jest tutaj klawiatura, ale od tego są już świetne hybrydy. Tablety w tym względzie niestety nie są już tak wygodne, choć mocy obliczeniowej im nie brakuje. Chcąc nie chcąc, wszystko zaczyna i kończy się na rozrywce. A Ty do czego wykorzystujesz tablet?

Źródło: informacja prasowa

Badanie SW Research wykonane na zlecenie Huawei Polska w dniach 19-20.04 2017 na grupie 517 osób w wieku 15-45 lat

Share.

About Author