Tak wygląda Nexus 7 2. Premiera pojutrze

0

Nikt już chyba nie ma złudzeń. Nowy Nexus 7 2 zostanie pokazany na spotkaniu z dziennikarzami organizowanym przez Sundara Pichai 24 lipca. Wyciekły właśnie zdjęcia prasowe nowego Nexusa. Jak widzicie na zdjęciu powyżej, jest to dokładnie to samo urządzenie, które oglądaliśmy na nieoficjalnym wideo, które wypłynęło w ostatnich dniach do sieci.

Nexus 7 2 bardzo przypomina swojego poprzednika, jednak różniło go będzie już wszystko, poza producentem. Podobnie jak pierwszy 7-calowy tablet, tak też i ten stworzył Asus. Razem  z nowym dzieckiem Google zaprezentuje Androida 4.3 Jelly Bean, który zasadniczo nie wniesie wielkich wizualnych zmian. Sam system zresztą już trafił do sieci.

Najważniejszą zmianą jednak będzie zastosowanie rozdzielczości 1920x1200px na 7-calowym ekranie. Bez wątpienia obraz będzie piękny. Ciekawe jednak, jak to się przełoży na długość pracy na baterii oraz temperaturę urządzenia? Oprócz tego wg przecieków tablet wyposażony został w 5MPx przednią kamerę. Nie ma jeszcze pewności jaki procesor będzie napędzał tablet, ale prawdopodobnie będzie to quad-core 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

Bez wątpienia Nexus 7 2 zadebiutuje w Google Play, ale oprócz tego ma trafić do regularnej sprzedaży tuż po premierze w zwykłych sieciach handlowych. Widać to chociażby po tym, jak detaliści przeceniają obecny model tego tabletu, zapewne szykując miejsce dla nowego członka rodziny. Na półkach sklepowych miałby się znaleźć już 31 lipca. Szczegóły poznamy jednak najpewniej pojutrze.

Źródło: techcrunch

Foto: @evleaks

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.