Image default
Gear

Technologiczny wybieg Samsunga tym razem po włosku

Nie wiem czy pamiętasz, ale pisałem już dwa razy na temat współpracy Samsunga ze znanymi projektantami, którzy pomagali w upiększaniu jego produktów. Za pierwszym razem był to tablet Galaxy Tab 10.1, a ostatnio będący cały czas na fali klasyczny Galaxy S6 i wersja z zakrzywionym ekranem czyli Edge. W jednym i drugim przypadku Samsung stworzył bardzo ciekawą kooperację. Teraz przyszedł czas na smartwatcha – Gear S2.

[showads ad=rek3]

Samsung Gear S2 - mat. pras. Samsung
Samsung Gear S2 – mat. pras. Samsung

Tym razem Samsung oddał w ręce swój produkt włoskiemu architektowi i designerowi. Alessandro Mendini zaprojektował paski i tarcze do najnowszego zegarka. Włoskie poczucie stylu i wzornictwo (wg mnie będące jednym z najlepszych na świecie) przywodzi mi na myśl samochody spod znaku Alfy Romeo, które zawsze prezentują się ponadczasowo i ich styl ociera się o perfekcję. Oczywiście rzecz gustu, bo na drugim biegunie zawsze przy tej okazji mam w głowie dość abstrakcyjnego Fiata Multiplę pierwszej generacji ;), ale to tak na marginesie.

Alessandro Mendini - mat. pras. Samsung
Alessandro Mendini – mat. pras. Samsung

Alessandro Mendini nie został wybrany z przypadku, ponieważ jest postacią, która ogrywa ważną rolę we włoskim wzornictwie, szczególnie w tym nowoczesnym. Warto oddać mu w tym momencie głos.

Uważam, że Gear S2 to kolejny krok ku doskonałości – stwierdził  –  Z wielką przyjemnością współpracowałem ze światowym liderem branży urządzeń mobilnych w celu połączenia elegancji tradycyjnego zegarka z cyfrowym światem i stworzenia unikalnych projektów wzorniczych. Z pewnością na tych zasadach będzie się opierała przyszłość świata mobilnych urządzeń.

[showads ad=rek2]

Nie da się ukryć, pachnie tutaj starannie przygotowaną wypowiedzią marketingową aniżeli prywatnymi odczuciami projektanta, bo choć Gear S2 to bardzo ładne urządzenie, to przesadą jest nazwanie go “krokiem ku doskonałości”, aż taki piękny to on nie jest ;). W projektowaniu nowych pasków jak i tarcz, włoskich architekt współpracował także z jednym z głównych partnerów Samsunga – Mr. Time by Apposter. Owoce tej kooperacji będą dostępne wraz z premierą zegarka.

Samsung Gear S2 - mat. pras. Samsung
Samsung Gear S2 – mat. pras. Samsung

Czy potrzeba było tutaj włoskiej ręki i zmysłu, żeby jeszcze bardziej dopieścić smartwatch Samsunga? Ciężko powiedzieć, ponieważ zdjęcia prasowe nie zdradzają zbyt wiele. Co do tarcz to mam nadzieję, że duży wybór będzie nie tylko w dniu premiery, ale także później, gdzie od czasu do czasu producent uraczy nas aktualizacjami. Bardziej jednak jestem zainteresowany paskami. Element ten w podstawowej wersji Gear S2 nie wypada porywająco, ale jestem przekonany, że wystarczy nazwisko Mendini by cena dodatkowych akcesoriów do zegarka odpowiednio podskoczyła… Wszak doskonałość kosztuje prawda? ;)

[showads ad=rek1]

Źródło, foto: Samsung