Image default
Aplikacje

This is now! – czyli Instagram na żywo

Internet to niezwykłe miejsce, w którym w danej chwili, w każdej pojedynczej sekundzie ma miejsce ogromna ilość zdarzeń. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale nawet teraz kiedy piszę te słowa, rzesza internautów zaznaczyła swój ślad w postaci lajków, plusików, serduszek, czy też wrzucając parę setek godzin filmów. To niesamowite ile dzieje się w sieci rzeczy, które są przecież dla nas tak naturalne i wydają się po prostu zwykłymi kliknięciem myszki, czy tapnięciem palcem.

Kto korzysta z Instagrama? Razem z Wami podnoszę rękę i sam dość aktywnie udzielam się, wrzucając kwadratowe zdjęcia w sieć. Muszę przyznać, że ta idea dosyć mocno mnie wkręciła, nie tylko bowiem udostępniam swoje fotki, ale także obserwuje kilku ciekawych użytkowników, którzy udowadniają, że fotografia mobilna ma również swoją siłę. Trafiłem jednak ostatnio na bardzo ciekawy projekt o nazwie – This is now!. Jest to aplikacja internetowa, a mówiąc prościej strona, na której w czasie rzeczywistym możemy obserwować zdjęcia wrzucane na Instagrama, oznaczone geotagiem danego miasta, z różnych stron świata. W tej chwili jest ich 12 i niestety nie ma żadnego polskiego, ale być może w przyszłości projekt rozszerzy się o kolejne metropolie.

This is now! - 90sekund.pl
This is now! – 90sekund.pl

Wchodząc na stronę This is now! mamy do wyboru różne lokalizacje, przy których pokazana jest aktualna godzina. Wybierając np. Los Angeles, warto zauważyć, która jest tam aktualnie godzina, gdyż po kliknięciu w czasie rzeczywistym zobaczymy jakie zdjęcia wpadają na Instagrama, właśnie z tagiem LA. Jeśli będzie to środek nocy, to wątpliwa sprawa, by tych zdjęć pojawiało się sporo, aczkolwiek aktywność podczas imprez może być większa ;).

Są momenty, że nie dzieje się zbyt wiele, a czasami zdjęcia dodawane są hurtem. Wszystko zależy od pory dnia i trochę chyba od szczęścia. Jeśli zainteresuje Was jakaś fotka, klikając w nią strona przerzuci Was do przeglądarkowej wersji Instagrama i od razu zobaczycie, kto jest autorem kadru.

Ciekawy projekt, który pokazuje w małej części jak funkcjonuje Instagram. Będą przy okazji w temacie, zapraszam również do odwiedzenia strony  – pennystocks. Dopiero tam tak naprawdę, możemy poczuć namiastkę tego co się dzieje w Internecie. Liczby, zmieniają się w oszałamiającym tempie i potrafią zawrócić w głowie. Ilość rzeczy, która ma miejsce w chwili pisania tego tekstu udowadnia, jak ogromnym narzędziem jest Internet. Jeśli projekt This is now! nie zrobił na Was wrażenia, to ilość “lajków” na samym Instagramie, które zebrał podczas, gdy dla Was pisałem ten news, myślę że już zrobią – 28 milionów ;) Imponujące, prawda?

PS.
przy okazji zapraszamy na nasz – 90sekundowy profil w serwisie Instagram :)