TomTom w Poznaniu z innowacyjnymi projektami. 100 specjalistów IT dostanie pracę!

8

W Poznaniu mamy świetnych inżynierów i specjalistów IT, którzy mogą ostrzyć zęby na pracę, w jednym z najbardziej perspektywicznych miejsc technologicznych w naszym regionie. Firma TomTom – globalny dostawca nowoczesnych rozwiązań w zakresie mapingu oraz urządzeń nawigacyjnych i sportowych, wchodzi z impetem do stolicy wielkopolski. I od razu zapowiada – zatrudni 100 wykwalifikowanych pracowników z branży IT. Czy może być lepsza informacja dla lokalnych absolwentów? Ale, jeśli studiujesz, też mam dobre wieści :).

Otóż nasze kierownictwo TomTom jest już w trakcie rozmów z kręgiem profesorskim z poznańskich uczelni. Chodzi o ścisłą współpracę, tak aby młodzi ludzie, którzy kończą kierunki techniczne, mogli liczyć na zatrudnienie, a przy okazji pracować nad dużymi rozwiązaniami jeszcze w czasie studiów. TomTom dostrzega potencjał drzemiący w młodych talentach, sponsorując w innych miastach ze swoimi ośrodkami np. doktoranckie zespoły badawcze. Poza tym pomysł Holendrów nie jest wcale nowy, wielokrotnie byłem uczestnikiem różnych poznańskich spotkań w segmencie IT, które organizują działające na naszym rynku firmy technologiczne i po tych meetingach wyłaniają zapalonych programistów i inżynierów. A w Poznaniu mamy fachowców, o których warto rzeczywiście powalczyć!

fot. 90sekund.pl

CTO działu Map TomTom – Marcin Kmiecik – powiedział mi dzisiaj, że firma będzie w Poznaniu koncentrować się na tworzeniu rozwiązań pod autonomiczne pojazdy oraz dla inteligentnych miast, tzw. smart cities:

Oddział w Poznaniu będzie skupiał się na technologiach informatycznych do pozyskiwania danych z sensorów. Pracownicy będą tworzyć oprogramowanie, które te dane interpretuje oraz unikalny transakcyjny system produkcji nawigacyjnej bazy danych.

Entuzjazmu nie krył też Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, któremu – jako szefowi dużej metropolii – szczególnie zależy na koncentrowaniu wokół miasta rozwojowych przedsiębiorstw, których obecność będzie też magnesem przyciągającym najlepsze talenty informatyczne:

Cieszę się, że swoją siedzibę będzie miała w Poznaniu kolejna duża światowa marka, bo to korzyści nie tylko dla miasta, ale też dla absolwentów poznańskich uczelni, którzy mogą liczyć na atrakcyjne miejsca pracy.

Oficjalne otwarcie biura nastąpi w grudniu br., w ścisłym centrum Poznania, przy ul. Za Bramką. Wróciłem właśnie z konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta, i nie kryję satysfakcji. Lubię kibicować podobnym inicjatywom, tym bardziej, że dość ciekawą rzecz na zakończenie spotkania prasowego wypowiedział sam Prezydent Jacek Jaśkowiak. Zwrócił uwagę, że Poznań ma w tej chwili najniższy odsetek bezrobocia, a zatem TomTom zdaje sobie sprawę, że zatrudnienie wykwalifikowanej kadry nie będzie dla niego tanim przedsięwzięciem. Z drugiej strony renoma naszych studentów i absolwentów mówi sama za siebie. Jest się więc o kogo w Poznaniu bić, i to za cenę wysokich zarobków :).

Firma TomTom składa się z czterech jednostek biznesowych skierowanych do odbiorców: Automotive, Licencjonowania, Telematyki i Konsumenckich. Przedsiębiorstwo założono w 1991 roku, a jej główna siedziba mieści się w Amsterdamie. TomTom zatrudnia ponad 4700 pracowników na całym świecie, a jego mapy znaleźć można chociażby w smartfonach firmy Apple.

Share.

About Author

Niedźwiedź - ROAR! Redaktor Naczelny https://90sekund.pl. Pasjonat humanistyki cyfrowej oraz literatury Myśliwskiego, Pamuka, Cabrea i biegania.