Image default
Android L

UWAGA! To te smartfony Sony otrzymają Androida Lollipop! Oficjalnie!

Użytkownicy urządzeń Sony mogą zacierać ręce, ponieważ japoński producent szykuje już aktualizacje do najnowszej odsłony Androida, którego oficjalna premiera – przypomnę – odbyła się wczoraj. Przede wszystkim w pierwszej kolejności “lizaka” otrzyma cała rodzina Z. Będą to m.in Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Z1S, Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Z2 Xperia Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Z3 Compact i mniejszy tablet Z3.

Sony zapowiada start aktualizacji na początek 2015 roku, a więc trochę jeszcze poczekamy, tym bardziej, że proces ten zależy nie tylko od modelu, ale także od operatora danego kraju, jak i samej szerokości geograficznej. Z pewnością sporo czynników ma na to wpływ, tak więc osobiście nie niecierpliwiłbym się jeszcze. Mam tylko nadzieję, że wraz z nowym Androidem, Sony przebuduje swoją nakładkę, która koniecznie potrzebuje zmian i odświeżenia. Na to możemy liczyć, Lollipop przynosi sporo nowego w systemie, tak więc producenci na pewno będą to chcieli wykorzystać.

Tymczasem pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że nie tylko te urządzenia otrzymają aktualizacje. Oby ich liczba była jak największa. Do tego dąży Sony, tak przynajmniej wynika z ich notki. Zobaczymy, ale ruch godny pochwały :)

Źródło, foto: blogs.sonymobile