Image default
News

Wersja konsumencka Oculus Rifta tuż, tuż. Szczegóły na konferencji Connect 2

Dobrze zapamiętajcie datę 23-25 sierpnia. W tym czasie, w Hollywood, odbędzie się bowiem druga edycja wydarzenia Connect, czyli konferencji Oculusa poświęcona wirtualnej rzeczywistości. Obecnie można już się zarejestrować. “Poranne ptaszki” będą mogły zakupić miejsce za 495 dol., natomiast będąc już na terenie imprezy – za 695 dol. Przewidziano również limitowaną opcję za 95 dol. dla twórców indie i studentów.

Jednak nie oszukujmy się – nie to jest najważniejsze, ile kosztują dane stoiska, a fakt, że w końcu dostaniemy nowe, oficjalne informacje o wersji Rifta, przeznaczonej na rynek konsumencki. A przypomnę, że jest na co czekać – dzięki współpracy z Samsungiem, headset zyska ekrany OLED, z którego każdy ma odtwarzać obraz w rozdzielczości Full HD i 60. klatkach. Dodatkowo, posiada wsparcie konsoli Xbox One, ukaże się wiele potencjalnie świetnych gier oraz pojawi się ciekawy kontroler – Oculus Touch.

Oculus Rift  - fot. Oculus
Oculus Rift – fot. Oculus

I tak szczerze, to właśnie na niego czekam najbardziej, w związku ze zbliżającym się Connect 2, ponieważ już wiem, czego mogę się spodziewać po wirtualnej rzeczywistości, natomiast brakowało mi większej z nią interakcji. Ruszanie głową jest fajne, ale przeciąganie krążka magnetycznego (Google Cardboard), czy tapnięcia na touchpadzie (Samsung Gear VR), to tylko namiastki prawdziwej kontroli. Touch z kolei umożliwia chwytanie wirtualnych obiektów oraz rozpoznaje takie niuanse, jak uniesiony kciuk, czy wskazywanie czegoś palcem. Chętnie zobaczę go w akcji.

[showads ad=rek1]

Ponadto, w ramach wydarzenia, pojawią się panele dyskusyjne, a szczególnie chętnie Oculus zapatruje się na trzy tematy:

Inżynieria VR – Rozmowy na temat szczegółów technicznych rozwijania PC-tów oraz platform mobilnych, włączając w to: najlepsze praktyki optymalizacji, minimalizacja opóźnienia, czy ćwiczenia z zaawansowanych technik renderingu.

Projektowanie gier i aplikacji – Rozmowy na temat projektowania i rozwijania zasad kreowania nowych gier i aplikacji VR oraz innowacyjnych, immersyjnych i dających frajdę doświadczeń

Doświadczenia kinowe – Rozmowy na temat łączenia elementów tradycyjnego filmu, gier, teatru i sztuki, w celu stworzenia unikalnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości, które stawia użytykownika w samym środku historii i świata.

[showads ad=rek3]

Można tu przy okazji zauważyć trzy gałęzie rozwoju wirtualnej rzeczywistości, które są kluczowe, by mieć co w niej robić, dobrze się przy tym bawić, i nie dostać zawrotów głowy oraz nudności.

Więcej szczegółów na temat Connect 2 nie ujawniono, wiemy jedynie, że swoje Keynote poprowadzą najważniejsi ludzie w Oculusie, czyli CEO – Brendan Iribe, Chief Scientist – Michael Abrash oraz chodząca legenda, obejmująca stanowisko CTO – John Carmack. Mam nadzieję, że będzie się działo i konferencja podkręci emocje w oczekiwaniu na debiut Rifta w 2016 roku. Morfeuszu, a co z Tobą?

Źródło, foto: thenextweb, venturebeat, Oculus

2 komentarze

Komentowanie zamknięte