• Home
  • MWC2018
  • [WIDEO] Średniaki z TAKIMI fajnymi wyświetlaczami! Za małe pieniądze dostaniesz fajny telefon!
MWC2018

[WIDEO] Średniaki z TAKIMI fajnymi wyświetlaczami! Za małe pieniądze dostaniesz fajny telefon!

Średnia półka na targach MWC 2018, która zrobiła na mnie najlepsze wrażenie? Wiko View 2 oraz Wiko View 2 Pro. I od razu powiedzmy sobie szczerze – szału to wszystko nie robi, ale niewątpliwie działa na wyobraźnię. Przede wszystkim za sprawą bardzo interesującego wzornictwa, które koncentruje się na frontowym panelu i całkiem niezłych bebechach. Dostajemy spory wyświetlacz z przekątną 6 cali i wypełniający naprawdę nieźle całą przestrzeń. Małe wycięcie, jest tutaj wyłącznie na frontową kamerkę, a co więcej – komponuje się to pod kątem całości – bardzo przyjemnie dla oka. I wiem, że może dla niektórych zabrzmi to, jak świętokradztwo, ale dla mnie ten projekt, jest o niebo lepszy od tego, co zaproponował… Apple w iPhonie X.

Wiko View 2 od View 2 Pro różnią zasadniczo parametry gł. podzespołów. I tak – jeden ma 3GB RAM, drugi 4GB RAM; jeden 32GB na dane, a drugi 64GB; jeden pracuje pod kontrolą Snapdragona 435, a drugi Snapdragona 450; jeden ma na pleckach pojedyncza kamerkę, drugi dwie itp. Po samym układzie obliczeniowym widać, że wysoka półka to to nie jest, a i sama optymalizacja nie do końca jest tak płynna, jakby przy takich zasobach być mogła, więc nie mogę napisać, aby pomimo tych parametrów smartfony te wyrywały asfalt.

Wiko View 2/ View 2 Pro – MWC 2018 – 90sekund.pl

Ich największą zaletą jest oczywiście fajnie zaprojektowany wyświetlacz. I przyznaję, że naprawdę bardzo mi się w takim wydaniu spodobał. Szczególnie, że chociażby przy nowym Zenfone 5 (którego litościwie postanowiłem przemilczeć w swych materiałach w z MWC) nie zdobyli się projektanci Asusa nawet na ziarno innowacyjnego podejścia wzorniczego i skopiowali niemal kropka w kropkę iPhone’a X. Wiko więc – chociaż nie jest to nie wiadomo, jak liczący się gracz – wypada na tym tle niezwykle kontrastowo i wiarygodnie. Mnie przynajmniej przekonuje, chociaż…

Wiko View 2/ View 2 Pro – MWC 2018 – 90sekund.pl

…jedna rzecz się tutaj nie udała. Na tak wielkich ekranach, jakie w View 2 i View 2 Pro umieszczono, zastosowano rozdzielczość wynoszącą zaledwie 720x1528px… Tak, ziarno jest widoczne tutaj gołym okiem… Ale na osłodę dodam, że panele wykonane są w technologii LCD IPS, więc odznaczają się świetnymi kątami widzenia oraz naprawdę potężną jasnością, która aż bije po oczach.

Wiko View 2/ View 2 Pro – MWC 2018 – 90sekund.pl

Dobrze leżąca w dłoni konstrukcja wypada tutaj zaskakująco pozytywnie, więc ku swemu zaskoczeniu – bardzo miło spędziłem tych kilkadziesiąt minut z tymi smartfonami na stoisku Wiko na targach MWC 2018 w Barcelonie.

Wiko View 2/ View 2 Pro – MWC 2018 – 90sekund.pl

Dopełnieniem tych sprzętów, są aparaty fotograficzne. Wykonują przyzwoite zdjęcia (a przynajmniej, jak na warunki targowe), chociaż sama aplikacja jest dość wolna i szczególnie ujawnia się to, kiedy działa tryb HDR. Poza tym od ręki dostępnych jest sporo filtrów, które pozwalają na całkiem fajną zabawę z aparatem, więc uznaję to za porządny plus. Oczywiście Wiko View 2 Pro posiada podwójny 16Mpx aparat na pleckach ze światłem f/1.8, a zwykły Wiko View 2 pojedynczy – 13Mpx z optyką f/2.0.

Nie spodziewam się też nie wiadomo, jak wysokiej ceny za te sprzęty, więc jeśli trafią do naszych operatorów, to na pewno będą przykuwać uwagę wzorniczo, a także rozsądnie sprofilowanym hardware. Za dobry znak na przyszłość biorę też fakt, że smartfony te działają z Androidem 8.0 Oreo i łatkami bezpieczeństwa datowanymi na styczeń 2018r. Jeśli producent nie zaniedba tego aspektu, można śmiało upatrywać w jasnych barwach przyszłość tych słuchawek. I jeżeli pojawi się okazja – chętnie przygarnę je do testów.

Czytelniku Bloga Technologicznego 90sekund.pl, bardzo dziękuję, że jesteś ze mną. W związku z tym, że od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, aby móc dalej korzystać z Bloga 90sekund.pl musisz wyrazić zgodę na przechowywanie w urządzeniu, z którego odwiedzasz moją witrynę tzw. plików cookies oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i innych danych pozostawianych w czasie wizyty na Blogu 90sekund.pl zapisywanych w plikach cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych przez Administratora Bloga 90sekund.pl, którym jest firma Grupa Niedźwiedź Michał Brożyński. Twoje dane mogą też być przetwarzane przez zaufane podmioty, których listę znajdziesz w Polityce Prywatności, a są to podmioty odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie Bloga 90sekund.pl i oferowanie spersonalizowanych treści oraz reklam. Zgadzam się Polityka Prywatności