Image default
Technologia Ubieralna

Niecałe 200 EUR i ten nowy smartwatch Withings Steel HR Sport jest Twój!

Withings po majowym wywłaszczeniu się z Nokii prezentuje smartwatch Steel HR Sport, który może pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami, zamkniętymi w bardzo przyjemnej dla oka analogowej konstrukcji.

Smartwatch Withings Steel HR Sport – jak sama jego nazwa wskazuje – utrzymany jest w sportowej stylistyce, chociaż nie można odmówić mu elegancji – szczególnie w wersji ze skórzanym paskiem. Steel HR Sport posiada 25-dniową baterię, monitor tętna i potrafi odbierać notyfikacje ze smartfonów oraz może pochwalić się łącznością z satelitami – GPS.

Withings Steel HR Sport
Withings Steel HR Sport

Dużą nowością, jest możliwość prezentowania przez Withings Steel HR Sport notyfikacji z ponad setki aplikacji.

Do tej pory zegarki Francuzów pokazywały tylko SMS-y, połączenia telefoniczne i niektóre wydarzenia z kalendarza. Dodatkowo oprócz czujnika tętna, jest też monitorowany poziom zawartości tlenu we krwi, a Steel HR Sport jest wodoszczelny do głębokości 50m. Smartwatch posiada też 30 zaprogramowanych ćwiczeń, jak pływanie, jazda rowerem, bieganie etc. i potrafi automatycznie rozpoznawać rodzaj podjętej aktywności.

Dość dyskusyjne, czy na maleńkim wyświetlaczu monochromatycznym wbudowanym w tarczę będą sensownie prezentowane treści takiej, jak np. SMS-y, które na Withings Steel HR Sport będzie można odczytywać, ale sam pomysł wart uwagi, tym bardziej, że do sprawdzania pulsu nadaje się idealnie.

Withings Steel HR Sport
Withings Steel HR Sport

Withings Steel HR Sport można kupić już za niespełna 200EUR.

Nie jest to zawrotną kwotą patrząc na to, jak radziły sobie wcześniejsze zegarki tego producenta. Są one zarazem odpowiedzią na potrzeby osób, które po pierwsze lubią klasyczny wygląd zegarka. Do tego wygląd oszczędny, ale też przyjemny dla oka pod kątem estetycznym; po drugie takich, które chcą być połączone ze swoim telefonem i wiedzieć na bieżąco, co się dzieje wokół nich, ale wolą bardziej dyskretną formę przeglądania notyfikacji; po trzecie dla ludzi, którzy lubią monitorować swoją aktywność i chcą to robić na nieco bardziej zaawansowanym poziomie niż tylko liczenie kroków, czy monitorowanie snu; po czwarte dla osób oczekujących od zegarka dłuższego czasu na baterii.

Myślę, że Withings Steel HR Sport świetnie sprawdzi się w każdej z tych preferencji.

Jeśli będzie taka możliwość – chętnie go przetestuję. No, a jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak sprawują się smartwatche hybrydowe innych producentów, to zachęcam do rzucenia okiem na kilka moich recenzji tych produktów:

Fossil Q Nate
Skagen Connected

Fossil Q Accomplice