Image default
Microsoft

WOW – co za niespodzianka – Surface Laptop wraz z cenami w polskim sklepie MS!

Już 15 czerwca rozpocznie się dostarczanie i oficjalna sprzedaż Surface Laptopa od Microsoftu także w Polsce, a teraz możesz zamawiać go w przedsprzedaży! Tak, ten notebook to najnowsze dziecko giganta z Redmond, które rozpala wyobraźnię wielu fanów urządzeń z linii Surface, bo jest ich idealnym uzupełnieniem o rozwiązanie, na które do tej pory klienci liczyć nie mogli. OK, tyle tytułem wstępu, a jak wygląda sprawa z cenami? Nie jest najgorzej, chociaż na pewno nie jest tanio i nie ma się co oszukiwać – tanio nie będzie.

Microsoft Surface Laptop – fot. mat. pras.
  • 128 GB / Intel Core i5 / 4 GB pamięci RAM 4 999zł brutto – dostawa do 15 czerwca,
  • 256 GB / Intel Core i5 / 8 GB pamięci RAM – 6 499zł brutto – dostawa do 15 czerwca,
  • 256 GB / Intel Core i7 / 8 GB pamięci RAM – 7 899zł brutto – dostawa do 15 sierpnia,
  • 512 GB / Intel Core i7 / 16 GB pamięci RAM – 10 999zł brutto – dostawa do 15 sierpnia.

Jasne, nie każdy i nie każda z Was pozwoli sobie na ten sprzęt. Kusząca może być jednak przesiadka na to urządzenie, jeśli do tej pory korzystało się z Surface Pro 4, a mimo wszystko czuło, że chciałoby się mieć coś bardziej laptopowego.

Microsoft Surface Laptop – fot. mat. pras.

Druga strona medalu jest taka, że Surface Laptop, to wciąż maszyna warta zainteresowania chociażby z uwagi na możliwość darmowego przejścia z Windowsa 10 S na Windowsa 10 Pro, pod warunkiem oczywiście, że zdąży się do końca br. Jest też Office 365 Personal na jeden rok w cenie. No i kusi kapitalnym wykonaniem plus fantastycznym czasem pracy na jednym ładowaniu baterii do 14,5h! Kurczę, czy potrzeba lepszej rekomendacji?

Oczywiście jest to też produkt, który nie trafi w gusta wszystkich osób. Nie ma w zestawie chociażby rysika Surface Pen (ale go obsługuje), a do tego jest to sprzęt dość ubogo, jak na panujące na rynku standardy – wyposażony w peryferia. Jeden port USB 3.0, Mini DisplayPort, wejście na jack 3.5mm oraz SurfaceConnect służący do ładowania Laptopa. Szału nie ma, prawda? – mi najbardziej brakowałoby slotu na karty SD, a tego też próżno szukać… Niemniej pocieszające, że jest lepiej niż ma to miejsce w MacBookach Pro 2016…

Microsoft Surface Laptop – fot. mat. pras.

Nie da się ukryć, że Surface Laptop rozbudza wyobraźnię, ale to też produkt dla osób zdeterminowanych, szukających czegoś wydajnego, niemniej – bez oczekiwań produktywnych. Do pracy – jak najbardziej, ale stricte biurowej. Granie bym sobie odpuścił, tak samo, jak szaleństwa z grafiką. Blogowanie również świetnie wypadnie na tym sprzęcie, jak też podstawowa obróbka wideo. Niemniej – w tej cenie można mieć na prawdę wypasionego pełnego laptopa, więc trzeba znaleźć w sobie odpowiedź, jaki kierunek indywidualnemu rozwojowi przyświeca przy zakupie tego produktu?

6 komentarzy

Jakub Jabłoński Maj 16, 2017 at 1:33 pm

Jest to sprzęt dla konkretnego odbiorcy i o określonych możliwościach więc cena jest adekwqtna. Z jednej strony podoba mi się, a z drugiej nie spełnił by moich oczekiwań.

Michał Brożyński Maj 16, 2017 at 1:34 pm

Nie no, teraz to obowiązkowo tymi oczekiwaniami MUSISZ się pochwalić :). Tak łatwo Cię nie wypuszczę ;).

Jakub Jabłoński Maj 16, 2017 at 1:49 pm

Jednym słowem GRY. Bez porządnej grafiki to on jest cięki Bolek ?

Michał Brożyński Maj 16, 2017 at 1:55 pm

Hehehe, OK – no ale, do końca roku możesz przeskoczyć na wersję Pro, więc nagle okaże się, że dostęp do gier będzie szeroki. I co wtedy? Bardziej byłby pod Ciebie?

Jakub Jabłoński Maj 16, 2017 at 2:01 pm

Tu nie chodI o system tylko o kartę graficzną. Nawet najlepsza zintegrowana karta nie dla rady z bardziej wymagającymi tytułami. Ktoś powie, ale laptopy nie są do grania. Może i tak ale mi blaszak nie potrzebny.

Michał Brożyński Maj 16, 2017 at 2:03 pm

Aaaa, no tak – karta graficzna. Czyli musisz poszukać czegoś typowo gamingowego. Ten maluch jest jednak do innych zadań ;).

Komentowanie zamknięte