Image default
Smartwatch

Wycieka Samsung Galaxy Sport – szykuje się kluczowa zmiana

No, no – Samsung ma się szykować do kolejnej aktualizacji swojego portfolio smartwatchy i widać, że zaczyna powoli wychodzić z serii Gear. Tym razem na rynek ma trafić nowy inteligentny zegarek od południowokoreańskiego producenta – Samsung Galaxy Sport.

Na pewno jedną z kluczowych nowości, którą widać już na renderze ilustrującym ten wpis, jest sama konstrukcja smartwatcha Samsung Galaxy Sport. Widać, że tym razem położono na bardzo odchudzoną konstrukcję, która – o dziwo – nie posiada pierścienia, który ulokowany na kopercie, pozwalał na bardzo efektywną nawigację po całym środowisku Tizen OS. I ta typowo techniczno-konstrukcyjna zmiana ma w sumie istotne znaczenie, bo…

…skoro nie ma pierścienia, to jak Samsung postanowi rozwiązać kwestię poruszania się po systemie? Wróci po prostu do mazania palcem po ekranie?

Pachnie mi tu więc jakimiś większymi zmianami w interfejsie i sposobie prezentacji treści. Dziś, jest on w dużej mierze oparty o przeskakiwanie pomiędzy kolejnymi pulpitami, na których umieszcza się interaktywne widgety. A te dają szybki wgląd w zdania z kalendarza, informacje pogodowe, podgląd kroków, spalonych kalorii, czy zmierzonego tętna. Możemy też agregować tutaj widgety z newsami, czy skrótami do innych przydatnych funkcji oraz aplikacji.

Na pewno zmianą, na którą czekam i której bardzo kibicuję, jest mocne wejście w obsługę głosową.

Czy na pewno o nią chodzi? Trudno dziś orzec, ale sam Samsung kładzie coraz większy nacisk na silną integrację swoich smartfonów z asystentką Bixby, a nie ma co ukrywać – bez dwóch zdań w swojej formule sprawdziłaby się również na nadgarstku. Dziś nie korzysta się z Bixby na telefonach Samsunga jakoś superwygodnie, bo po prostu nie ma obsługi języka polskiego i dość mocno mija się to z celem. Z drugiej strony, jako strumień wiadomości nie odbiega za bardzo od tego, co oferują konkurenci, a już na pewno ze swojej strony wolę połączony z Asystentem – Google Feed. Toteż Bixby na smartwatchu byłaby świetnym posunięciem, ale z oczekiwanym szerszym wsparciem językowym.

Jako, że targi Mobile World Congress już za pasem – możliwe, że właśnie na tej imprezie poznamy nowy watch Samsunga. Byłoby super!

Poprzedni model z tej linii – czyli Gear Sport – został przeze mnie ciepło przyjęty i baaardzo, a może i nawet bardziej niż baaardzo dokładnie zrecenzowany. Przeczytasz o tym TUTAJ oraz TUTAJ.

****

Źródło: theverge