Image default
Sony

Wymienne obiektywy od Sony do smartfonów już tuż, tuż!

Całkiem niedawno informowałem Was, że Sony przygotowuje wymienne obiektywy do… smartfonów! Oczywiście poza nutką sensacji, nie było w tych plotkach niczego, co by wskazywało, że taki gadżet dostaniemy zbyt szybko. Wg dzisiejszych informacji serwisu SonyAlphaRumors.com wynika, że Sony Lens Camera jest bardzo blisko! A obydwa zdjęcia ilustrujące ten tekst są tego dowodem, bowiem pochodzą z oficjalnych materiałów prasowych Sony.

Taki obiektyw będzie można podłączyć do każdego smartfonu przy pomocy regulowanej miarki i magnetycznego przyczepu, więc pasować ma także np. na iPhone’a. Soczewka wyposażona została wg przecieków w procesor BIONZ, 18MPx matrycę, własną baterię, gniazdo kart SD oraz – co najistotniejsze – moduły Wi-Fi oraz NFC do przesyłania wykonanych zdjęć bezpośrednio do smartfona.

sony_lens_camera_QX100_with_XperiaZ_1_90sekund
Sony Lens Camera w akcji – zdjęcie z materiałów prasowych Sony, które nieoficjalnie dostało się do sieci – 90sekund.pl

Przyznam, że jest to dla mnie jeden z gadżetów, które chętnie bym poznał bliżej, o ile rzeczywiście ujrzałby światło dzienne. Jeśli są już gotowe materiały prasowe, to wiele wskazuje na to, że stanie się to bardzo szybko, np. w przyszłym miesiącu w czasie targów IFA w Berlinie?

Trudno wyrokować jednoznacznie, ale w tych plotkach jest jeszcze coś, co mnie intryguje. Otóż podobno Sony szykuje nowy smartfon klasy premium o nazwie i1 (znany powszechnie jako Honami), który ma być wyposażony w rewelacyjny aparat. Może Sony zaprezentuje 2 urządzenia za jednym zamachem, a może te plotki złożą się w jedną i przyniosą smartfon z wymiennym obiektywem, bezpośredniego konkurenta Samsunga Galaxy S4 Zoom?

Źródło: sonyalpharumors

Foto: sonyalpharumors