Z niecierpliwością czekam na tego smartfona!

8

Samsung Galaxy A5 2016. Smartfon, który na łamach 90sekund pojawia się bardzo często. Powołujemy się i wspominamy ten model praktycznie przy każdej okazji, szczególnie przy testach urządzeń zz średniej półki. Ciężko jednak nie wspominać produktu Koreańczyków skoro, naszym zdaniem jest to najlepszy smartfon reprezentujący ten segment sprzętu. Nawet teraz, niemalże rok po ddebiuci nadal stanowi on bardzo atrakcyjną ofertę dla osób, które szukają dobrego i niedrogiego telefonu. To wszystko sprawia, że oczekiwanie na następcę jest niezwykle ekscytujące.

Samsung Galaxy A5 2017 - render

Samsung Galaxy A5 2017 – render

Nie kręcą mnie przecieki i plotki, ale tutaj pokusiłem się o wpis, ponieważ do sieci dostały się rendery, które mają przedstawiać wygląd nowego modelu, czyli Galaxy A5 2017. I jak wrażenia? Zakładając, że rzeczywiście tak będzie się prezentować ten smartfon, jedno trzeba stwierdzić na pewno. Wyczuwalny jest tutaj wyraźnie klimat Galaxy S7. Właściwie to nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś pomylił obydwa smartfony. W sumie, można zauważyć tutaj pewną tendencję. Pierwsza edycja Galaxy A5 była wzorowana na Galaxy Note 4, rok później inspiracji szukano w Galaxy S6, tak więc podobieństwo do S7 wcale mnie nie dziwi. Oczywiście to tylko na korzyść A5, bo o to, że Samsung nawiązuje do najlepszych rozwiązań – nie mam absolutnie nic przeciwko. Trochę nie podoba mi się tył, a konkretnie kształt oczka aparatu, które przypomina mi Samsungi z niższej półki. Jednak to tylko mały szczegół. Z drugiej strony – nie wystaje ponad obudowę, co na pewno też znajdzie zwolenników.

Specyfikacja również zapowiada się atrakcyjnie. Exynos 7880, 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 5,2-calowy wyświetlacz i bateria o pojemności 3000 mAh.

Samsung Galaxy A5 2017 - render

Samsung Galaxy A5 2017 – render

Samsung Galaxy A5 2017 ma szansę utrzymać miano flagowca wśród średniaków i tego mu życzę. Przy zachowaniu rozsądnej ceny – podobnie jak w modelu 2016 – jest duża szansa, że tak się stanie. Nie ukrywam, że czekam z równą niecierpliwością, co na prawdziwego smartfona premium, bowiem seria A naprawdę może się podobać, a model A5 to tylko jeden z wielu przedstawicieli, nad którym warto się pochylić. Dłużej niż tylko chwilę.

KONIECZNIE ZAJRZYJ DO RECENZJI POPRZEDNIKÓW

SAMSUNG GALAXY A5 2015
SAMSUNG GALAXY A5 2016

Źródło, foto: sammobileandroidauthority

Share.

About Author