Image default
Alcatel

Zdecydowanie news dnia! Nokia wróci do smartfonowej gry? Szykuje się duża fuzja!

Dziwne to uczucie, ale mam w sobie całą masę radochy z powodu tego newsa! Otóż Nokia potwierdziła, że jest w trakcie zaawansowanych rozmów z producentem telefonów komórkowych – Alcatel-Lucent – dotyczących połączenia tych dwóch korporacji! Czyżby Nokia miała odrodzić się, jak mityczny Feniks z popiołów? Pewnie nie do końca, chociaż cień nadziei wciąż się tli!

Eksperci wskazują, że transakcja ma raczej umocnić pozycję Finów na rynku amerykańskim w zakresie rozwiązań sieciowych, na których teraz niemal całkowicie się skupia. Ale telefoniczną Nokię przecież – tak, jak chyba wszyscy Polacy – darzę ogromnym sentymentem. Jestem wielkim fanem Lumii, sam miałem w swoim życiu kilka porządnych modeli od tego producenta i na niejeden produkt tej firmy skrzętnie odkładałem pieniądze. Przesiadka na system Microsoftu nie była wtedy, kiedy się wydarzyła, za bardzo przyjemnym dla mnie momentem i odwróciłem się od legendy.

Firefox-OS-Based-Alcatel-One-Touch-Fire_90sekund
Firefox OS na Alcatel One Touch Fire

Ale od jakichś dwóch lat przeżywam powrót. Kolejne Lumie, szczególnie te, które udało mi się osobiście przetestować sprawiły, że na nowo zaufałem Nokii, a teraz już Microsoftowi oraz bardzo przekonałem się do nawigacji HERE od Finów. Z wielkim entuzjazmem przyjąłem powstanie tabletu N1, a teraz z jeszcze większą radością podchodzę do najświeższych doniesień serwisu Bloomberg potwierdzonych przez samą Nokię.

Alcatel mimo, że nowicjuszem nie jest, to przecież nie ma go wśród wiodących twórców smartfonów. Sam nigdy nie darzyłem tej firmy specjalnym zaufaniem, ale swoją niszę w rynku drążą. Z Nokią na nowym sztandarze są w stanie osiągnąć znacznie więcej, tym bardziej, jeśli logo fińskiego producenta znowu pojawi się na nowych smartfonach. O ile oczywiście te miałyby trafić na rynek…

Francuski producent ma w swoim portfolio sporo słuchawek również z innymi systemami operacyjnymi, m.in. Firefoxem OS, ale swoją pozycję utrzymuje głównie dzięki obecności smartfonów z Androidem na pokładzie. Może wreszcie spełni się mój wielki sen o Nokii zarządzanej przez zielonego robota?

Źródło: cnet, nokia

4 komentarze

Bartek Kret Kwiecień 14, 2015 at 2:30 pm

Większość ludzi w tym ja, juz pogrzebało nokie, uroniło łzę nad jej losem i grobem.
Byłoby świetnie móc ponownie zobaczyć topowe smartphony z jej logiem.
Trzymam kciuki!

Michał Brożyński Kwiecień 14, 2015 at 2:56 pm

Zgadzam się – też chętnie widziałbym znowu sprzęt z tym logiem!

MarqoBiker za-miedza Kwiecień 14, 2015 at 3:04 pm

Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że współpracowali będą z Alcatelem .Dla wielu ( w tym i dla mnie ) sprzęt tej firmy kojarzy się z najgorszym szmelcem jaki wyszedł kiedykolwiek z produkcji . Swego czasu krążyło wiele dowcipów o telefonach tej marki .

Michał Brożyński Kwiecień 14, 2015 at 3:39 pm

Wątpię, aby Nokia szła w jakieś słabe produkty. Może z czasem lepiej miałaby się pozycjonować sama marka Alcatel-Lucent, ale nie wierzę w to, aby decydowali się np. na smartfonowy biznes kosztem reputacji. Poza tym tablet N1 też można by uznać za kiepski produkt, bo “tania chińszczyzna”, a to całkiem fajne i świetnie wykonane urządzenie. Miałem w rękach na MWC2015 i byłem mocno zaskoczony. Automatycznie odżyły we mnie oczekiwania względem smartfona Nokii z Androidem. Kto wie, co z tego będzie?

Komentowanie zamknięte