Image default
News

Zmierz sobie ciśnienie smartfonem. Takie rzeczy od Xiaomi, ale są też na iPhone’a i inne Androidy

Xiaomi wypuszcza dzisiaj na swoim, lokalnym, chińskim rynku, jako wyłączny dystrybutor – iHealth, czyli urządzenie wraz z opaską, którą podłączycie do smartfona i zmierzycie sobie ciśnienie. Rozwiązanie dystrybuuje amerykańska firma i już teraz można np. używać jej ciśnieniomierza z produktami mobilnymi Apple.

iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie - fot. iHealthLabs
iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie – fot. iHealthLabs

Ale Xiaomi robi wokół tego więcej szumu. iHealth jest dostępny już z poziomu strony głównej i tańszy w Chinach (ok. 30 dol.) niż ten do kupienia w App Store Apple (ok. 100 dol.). Zasada działania jest banalnie prosta. Wystarczy połączyć opaskę ze smartfonem, na który wcześniej pobieramy dedykowaną aplikację. Wszystkie wyniki są pokazywane w atrakcyjnej graficznej formie, łatwo dostępne i zawierają podstawowe dane, jak właśnie ciśnienie krwi czy tętno.

iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie - fot. iHealthLabs
iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie – fot. iHealthLabs

Ale zestaw stacjonarny to jedno, a jest przecież rozwiązanie, które działa bezprzewodowo łącząc się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth. Można więc mierzenie ciśnienia krwi uprościć do minimum. Aplikacja od iHealth wskaże nam też, co należy zrobić, aby poprawić swoje wyniki.

iHealth działa też z urządzeniami np. Apple - fot. iHealthLabs
iHealth działa też z urządzeniami np. Apple – fot. iHealthLabs

iHealth współpracuje też ze smartfonami innych firm niż tylko Apple i Xiaomi. Zresztą w przypadku tego pierwszego producenta połączycie się z opaską do mierzenia ciśnienia nie tylko używając iPhone’ów, ale też iPadów czy iPodów. Z konkurencyjnych firm na uwagę zasługują smartfony Samsunga z serii Galaxy S 3, 4 i 5, ale też dwa ostatnie Nexusy od LG (4 i 5), czy HTC One M7. Wszystko też zależy od tego, z jakiego typu opaski będziemy korzystać, bowiem w ofercie iHealth jest dużo rozwiązań w różnych przewodowych i bezprzewodowych konfiguracjach.

iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie w atrakcyjnej formie - fot. iHealthLabs
iHealth zmierzy ciśnienie krwi i wyświetli wynik w smartfonie Xiaomi w atrakcyjnej formie – fot. iHealthLabs

Zresztą ciśnieniomierz to nie jedyne urządzenie od iHealth. W swoim portfolio firma posiada też glukometry (dla diabetyków do mierzenia poziomu cukru, które podłącza się do smartfona), czy bezprzewodowe wagi oraz monitory aktywności fizycznej i snu.

Nie trzeba mnie zachęcać do zakupu takich produktów, tym bardziej że nie są też najdroższe. W USA przewodowy ciśnieniomierz to wydatek rzędu niespełna 100 dol. W Polsce ceny klasycznych mierników ciśnienia zaczynają się od ok. 150 zł, więc w pełni profesjonalny model, łączący się z naszym smartfonem lub tabletem, to spora wygoda. Wszystkie dane mamy zawsze w jednym miejscu, łatwo dostępne i do tego czytelne.

Źródło, foto: iHealthLabs, techinasia